
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 1.5 mm |
| Length | 2.9972 mm |
| Width | 2.9972 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 120 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Height | 1.5 mm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 3.1 mm |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 17 MHz |
| Type | Wirewound |
| Current Rating | 300 mA |
| DC Resistance (DCR) | 1.608 Ω |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 47 µH |
| Core Material | Ferrite |
| Max DC Current | 320 mA |
| Saturation Current | 320 mA |
| Max Saturation Current | 320 mA |
| Max Temperature Rise Current | 300 mA |
| Max Length | 3.1 mm |
| Max Width | 3.1 mm |
| Min Length | 2.9 mm |
| Min Width | 2.9 mm |
Stock: 4370
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13764
Ext.Price$0.13764
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13764 | $0.13764 |
| 10 | $0.11114 | $1.11140 |
| 50 | $0.10083 | $5.04150 |
| 100 | $0.09147 | $9.14700 |
| 500 | $0.07488 | $37.44000 |
| 1000 | $0.06130 | $61.30000 |
